AKTUALNOŚCI

 
 

 

 

Wesołych Świąt!

Radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych życzy zespół projektu "Szkoła Świadomego Planowania Przestrzennego 2.0"!

Konsultacje w 2021 r. – aktualizacja działań w projekcie

Co działo się w projekcie w ostatnim czasie? Jak uczestnicy konsultują dokumenty planistyczne w czasach COVID-owych ograniczeń?

Zdrowych i spokojnych Świąt!

Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego, zdrowego i owocnego w konsultacje Nowego Roku życzy zespół projektu Szkoła Świadomego Planowania Przestrzennego 2.0!

Co słychać w projekcie – aktualizacja

Co nowego u gmin uczestniczących w projekcie? Jak radzą sobie z konsultacjami w czasach COVID-owych obostrzeń?

Ostatnia edycja szkoleń Akademii Konsultacji Społecznych - właśnie za nami

Absolwentów Akademii Konsultacji Społecznych jest coraz więcej!

Aktualizacja - wakacyjne konsultacje

W "wakacyjne" miesiące (czerwiec-lipiec-sierpień) niektórzy uczestnicy nadrabiali konsultacyjne zaległości

Aktualizacja – konsultacje w planowaniu przestrzennym w trakcie epidemii

Marzec, kwiecień, maj upływały w cieniu epidemii i wynikających z niej ograniczeń, w związku z tym niektóre gminy postawiły na techniki internetowe.

Informacja o rozstrzygnięciu Zapytania Ofertowego nr 4/POWER 2.0/ZK

Informacja o rozstrzygnięciu Zapytania Ofertowego nr 4/POWER 2.0/ZK

Zapytanie ofertowe - Akademia Konsultacji Społecznych IV


Co słychać w projekcie - w 2020 roku

W styczniu kilka gmin-uczestników projektu domykało procesy konsultacyjne, inne dopiero je rozpoczynały, a dla niektórych był to czas na dopracowanie Indywidualnych Planów Konsultacji.

Aktualności - ostatni kwartał 2019

Chociaż Święta coraz bliżej gminy uczestniczące w projekcie prężnie działają i konsultują

Wesołych Świąt!

Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego i owocnego w konsultacje Nowego Roku życzy zespół projektu Szkoła Świadomego Planowania Przestrzennego 2.0!

Doradzamy i monitorujemy

W październiku część gmin uczestniczących w projekcie ruszyła z konsultacjami, więc nasi eksperci ruszyli z intensywnym wsparciem doradczym dla tych działań – zdalnie oraz w terenie.

Jesień – to też dobra pora na konsultacje

Co nowego w projekcie – garść aktualności

Absolwentów Akademii Konsultacji Społecznych jest coraz więcej!

We wrześniu odbyła się kolejna edycja Akademii Konsultacji Społecznych - w szkoleniach i warsztatach wzięli udział przedstawiciele 4 gmin(dwa 3-dniowe zjazdy: 3-5.09.2019 – I zjazd oraz 17-19.09.2019 – II zjazd)

Informacja o rozstrzygnięciu zapytania ofertowego nr 3/POWER 2.0/ZK (AKS III)


Zapytanie ofertowe - Akademia Konsultacji Społecznych III


Co nowego w projekcie – garść aktualności

W maju i czerwcu w ramach Szkoły świadomego planowania przestrzennego 2.0 działaliśmy szkoleniowo, ale i w terenie.

Już dwie edycje Akademii Konsultacji Społecznych za nami!

Dla wielu uczestników projektu maj i początek czerwca upłynął intensywnie podczas szkoleń i warsztatów – dwie grupy gmin przeszły dwa 3-dniowe zjazdy Akademii Konsultacji Społecznych (1 grupa gmin: 14-16.05.2019 – I zjazd oraz 28-30.05.2019 – II zjazd, 2 grupa gmin 22-24.05.2019 – I zjazd oraz 5-7.06.2019 - II zjazd).

Rekrutacja - aktualizacja - 07.06.2019

Nabór do Szkoły świadomego planowania przestrzennego 2.0 cały czas jest otwarty! Lista uczestników już prawie skompletowana - zostały nam ostatnie 3 miejsca!

Szkolenia czas zacząć!

Już w przyszłym tygodniu rozpoczynamy I zjazd w ramach Akademii Konsultacji Społecznych w Krakowie.

Informacja o rozstrzygnięciu zapytania ofertowego nr 1/POWER 2.0/ZK (AKS I)


Informacja o rozstrzygnięciu zapytania ofertowego nr 2/POWER 2.0/ZK (AKS II)


Zapytanie ofertowe - Akademia Konsultacji Społecznych I


Zapytanie ofertowe - Akademia Konsultacji Społecznych II


Wesołych Świąt Wielkanocnych!


Rozkręcamy się na wiosnę

08.04.2019 r. - aktualizacja działań w projekcie Co nowego w Szkole świadomego planowania przestrzennego 2.0?

Rekrutacja – aktualizacja – 07.03.2019

Nabór do Szkoły świadomego planowania przestrzennego 2.0 cały czas jest otwarty! Do projektu zakwalifikowało się już kilkanaście gmin!

Rekrutacja - aktualizacja - 15.02.2019

Nabór do Szkoły świadomego planowania przestrzennego 2.0 cały czas jest otwarty! Do projektu zakwalifikowało się już 10 gmin!

Rekrutacja - aktualizacja

Nabór do Szkoły świadomego planowania przestrzennego 2.0 cały czas jest otwarty! Do projektu zakwalifikowało się już 6 gmin!

Szkoła świadomego planowania 2.0 – ruszamy z rekrutacją!

Z przyjemnością informujemy: 04.02.2019 r. rozpoczynamy nabór do projektu grantowego Szkoła świadomego planowania przestrzennego 2.0!

Szkoła świadomego planowania przestrzennego 2.0 – ruszamy z drugą edycją projektu!

Już niebawem rozpoczniemy rekrutację do drugiej edycji projektu wspierającego gminy w realizacji pogłębionych konsultacji w procesach planistycznych – Szkoła świadomego planowania przestrzennego 2.0!

Projekt zakończony sukcesem!

Z końcem grudnia 2018 roku została zakończona realizacja projektu "Szkoła Świadomego Planowania Przestrzennego", a więc czas na krótkie podsumowanie wyników blisko 2-letniej pracy.

Coraz bliżej Święta!

Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego i owocnego w konsultacje w planowaniu przestrzennym Nowego Roku życzy zespół projektu Szkoła Świadomego Planowania Przestrzennego!

Seminarium podsumowujące

W zeszłym tygodniu w Krakowie spotkaliśmy się w licznym gronie uczestników projektu podczas seminarium podsumowującego (6-7.12.2018).

Seminarium podsumowujące projekt coraz bliżej!

Już 6-7 grudnia spotkamy się w uczestnikami projektu "Szkoła Świadomego Planowania Przestrzennego" na seminarium podsumowującym, w celu wymiany doświadczeń między gminami-uczestnikami projektu, a także ugruntowania wiedzy i kompetencji nabytych w trakcie realizacji projektu oraz poszerzenia dotychczasowej wiedzy na temat prowadzenia konsultacji towarzyszących procesom planowania przestrzennego.

Seminarium podsumowujące - INFORMACJA NT. SZCZEGÓŁOWEGO HARMONOGRAMU UDZIELANIA WSPARCIA/WYDARZEŃ W PROJEKCIE

Już niebawem będzie okazja do spotkania i wymiany doświadczeń z realizacji konsultacji i udziału w projekcie „Szkoła świadomego planowania przestrzennego” – 6-7 grudnia w Krakowie odbędzie się seminarium podsumowujące dla uczestników projektu. W planie dyskusje, warsztaty, panele tematyczne – a wszystko oczywiście związane z konsultacjami w procesach planistycznych.

Zapytanie ofertowe - seminarium podsumowujące

Zapraszamy do składania ofert na usługi wynajmu sali szkoleniowej w wyposażeniem, zapewnienia wyżywienia i noclegów dla uczestników seminarium podsumowującego projektu „Szkoła świadomego planowania przestrzennego – partnerska współpraca samorządu, projektantów i środowisk społecznych w procesach planistycznych” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Aktualności - ostatni kwartał 2018

Za oknami złota polska jesień, a gminy-uczestnicy powoli domykają działania zaplanowane w ramach projektu.

Zasłużony wakacyjny odpoczynek

Wakacje rozpoczęły się nie tylko dla uczniów, wiele gmin z naszego projektu po intensywnych pracach konsultacyjnych wiosną zakończyło realizację IPK.

Z Projektowego dziennika, czyli co nowego słychać w naszych gminach

Wiele gmin zakończyło już udział w projekcie, ale w innych ciągle jeszcze trwają intensywne prace konsultacyjne. Co dzieje się obecnie w naszym projekcie? Poniżej garść najważniejszych informacji.

Zbliża się Wielkanoc...

Radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych życzy zespół projektu "Szkoła Świadomego Planowania Przestrzennego"!

Jakie plany konsultacyjne na 2018 rok?


Wesołych Świąt!

Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego i owocnego w konsultacje Nowego Roku życzy zespół projektu Szkoła Świadomego Planowania Przestrzennego!

Koniec roku, ale nie koniec konsultacji

Mimo, że Święta tuż tuż gminy uczestniczące w projekcie, obok ubierania choinki i szukania prezentów, dalej prężnie działają na polu konsultacyjnym ;)

Konsultacje jesienną porą

Za oknami złota polska jesień, więc gminy wykorzystują ostatnie słoneczne, ciepłe dni na konsultacje w plenerze. W projekcie cały czas dużo się dzieje - obok spacerów czy plenerówek, gminy realizują również warsztaty i spotkania. Poniżej więcej szczegółów odnośnie prowadzonych działań konsultacyjnych.

Co nowego w projekcie - garść aktualności

Lato w pełni, a świadomi partycypatorzy w pełni gotowości do działania! W lipcu zakończyła się ostatnia edycja Akademii Konsultacji Społecznych,a kolejne gminy z sukcesem zrealizowały zaplanowane w IPK konsultacje.

W wakacje konsultujemy dalej!

Letnie miesiące nie dla każdego oznaczają wolne. Projekt nie zwalnia tempa - konsultujemy i monitorujemy dalej. A słoneczna pogoda sprzyja szczególnie warsztatom plenerowym :)

Rekrutacja zakończona!

Z dumą informujemy o zakończeniu rekrutacji gmin biorących udział w projekcie Szkoła Świadomego Planowania Przestrzennego!

Dodatkowa rekrutacja trwa!

Zapraszamy do udziału w projekcie "Szkoła Świadomego Planowania Przestrzennego".

Konsultacje idą pełną parą

Wiele z gmin uczestniczących w projekcie rozpoczęło realizację IPK i jest w trakcie przeprowadzania konsultacji społecznych. Poniżej przedstawiamy bieżącą sytuację odnośnie realizowanych procesów partycypacyjnych.

Wesołych Świąt!


Wciąż jest szansa na udział w projekcie!

Trwa dodatkowa rekrutacja gmin do udziału w projekcie "Szkoła Świadomego Planowania Przestrzennego".

Doradzamy, monitorujemy, sprawdzamy - wizyty w gminach

Ostatnie dni upłynęły pod znakiem licznych wyjazdów do gmin uczestniczących w projekcie Szkoła Świadomego Planowania Przestrzennego. Była to okazja do zaobserwowania lokalnych potrzeb, postępujących zmian, a przede wszystkim do rozmowy z przedstawicielami gminnych społeczności.

Mamy nowych Świadomych Planistów i Partycypatorów!

W dniach 08-10.02. zakończyło się kolejne szkolenie w ramach Akademii Konsultacji Społecznych. Uczestnicy powrócili do swoich gmin zainspirowani i napełnieni nową wiedzą i doświadczeniem nabytymi podczas dwóch Zjazdów.

Absolwentów Akademii Konsultacji Społecznych wciąż przybywa

W ubiegłym tygodniu zakończyła się kolejna Akademia Konsultacji Społecznych.

Monitorujemy postępy

W tym tygodniu przeprowadziliśmy serię spotkań monitorujących w gminach.

Pracowity początek roku

Projekt Szkoła Świadomego Planowania Przestrzennego to nie tylko szkolenia. Gminy, które ukończyły Akademię Konsultacji Społecznych rozpoczęły realizację grantów.

Prace projektowe nie zwalniają tempa

Choć śnieg i mróz, nie ustajemy w przeprowadzaniu wizji lokalnych i warsztatów diagnostycznych w gminach uczestniczących w projekcie.

Rośnie grono Absolwentów Akademii Konsultacji Społecznych

W minionym tygodniu kolejne gminy ukończyły Akademię Konsultacji Społecznych.

Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego nr 3/POWER/ZK

Zamawiający, działając zgodnie z zasadą konkurencyjności określoną w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020,obowiązujących na dzień ogłoszenia zapytania – uprzejmie informuje, że w wyniku oceny ofert złożonych w przedmiotowym postępowaniu nr 3/POWER/ZK (...)

Zapytanie ofertowe - Akademia Konsultacji Społecznych

Zapraszamy do składania ofert na usługi wynajmu sali szkoleniowej w wyposażeniem, zapewnienia wyżywienia i noclegów dla uczestników szkoleń organizowanych w ramach projektu „Szkoła świadomego planowania przestrzennego – partnerska współpraca samorządu, projektantów i środowisk społecznych w procesach planistycznych” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Wesołych Świąt!


Kolejne certyfikaty AKS rozdane

Ryglice, Orzesze, Chełmek i Gryfów Śląski - to kolejne gminy, których przedstawiciele ukończyli Akademię Konsultacji Społecznych.

Pierwsze szkolenia Akademii Konsultacji Społecznych za nami!

W dniach 7-9 grudnia 2016 r. odbył się II zjazd Akademii Konsultacji Społecznych kończący szkolenie dla pierwszej grupy gmin: Proszowice, Trzebinia i Zagórz.

Ruszyła Akademia Konsultacji Społecznych

W ostatnim tygodniu listopada rozpoczęła się pierwsza edycja Akademii Konsultacji Społecznych. To sześciodniowe wydarzenie o charakterze szkoleniowo-warsztatowym ma na celu przygotowanie pracowników administracji samorządowej do profesjonalnej realizacji konsultacji społecznych.

Rostrzygnięcie zapytania ofertowego

Zamawiający, działając zgodnie z zasadą konkurencyjności określoną w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020,obowiązujących na dzień ogłoszenia zapytania – uprzejmie informuje, że w wyniku oceny ofert złożonych w przedmiotowym postępowaniu nr 1/POWER/ZK dotyczącego

Prawie w komplecie

W ostatnich dniach do projektu zgłosiły akces gminy: Szczucin, Tarnobrzeg, Zakliczyn. Witamy serdecznie i już cieszymy się na pierwsze spotkania w trakcie wizji lokalnej po terenie objętym dokumentem planistycznym.

Zapytanie ofertowe - Akademia Konsultacji Społecznych

Zapraszamy do składania ofert na usługi wynajmu sali szkoleniowej w wyposażeniem, zapewnienia wyżywienia i noclegów dla uczestników szkoleń organizowanych w ramach projektu „Szkoła świadomego planowania przestrzennego – partnerska współpraca samorządu, projektantów i środowisk społecznych w procesach planistycznych” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

Jest nas coraz wiecej!

W wyniku dodatkowego naboru do projektu przystąpiły kolejne cztery gminy. Serdecznie witamy na pokładzie Przemyśl, Kolbuszowę, Skałę oraz Ustroń. Wciąż czekamy na zainteresowane gminy z południowych województw, które chciałyby pogłębić konsultacje społeczne w procesach planistycznych.

Warsztaty diagnostyczno-planistyczne na półmetku

Dotarliśmy do półmetka prac nad opracowaniem Indywidualnych Planów Konsultacji. Już w 13 gminach przeprowadziliśmy warsztaty diagnostyczno-konsultacyjne. W ich trakcie wspólnie z pracownikami administracji samorządowej, lokalnymi działaczami (w tym NGO) i przedsiębiorcami odpowiadaliśmy na trzy kluczowe pytania.

Dodatkowy nabór do projektu

Rozpoczynamy uzupełniająca procedurę rekrutacyjną. 12 dodatkowych gmin ma szansę na uzyskanie kompleksowego wsparcia w zakresie przeprowadzenia konsultacji społecznych w przy opracowywaniu dokumentów planistycznych. Szczegółowe informacje o naborze do projektu w zakładce REKRUTACJA. Uwaga: Liczy się kolejność zgłoszeń.

Wizje lokalne dobiegają końca

Trwają intensywne prace w ramach projektu Szkoła Świadomego Planowania Przestrzennego. Sierpień upływa pod znakiem wizji lokalnych – konsultanci z CDS oraz planiści z P.A. Nova odwiedzają gminy uczestniczące w projekcie, by podczas spaceru architektoniczno-badawczego zapoznać się z przestrzenią, która zostanie objęta procesami planowania przestrzennego w ramach projektu. Odwiedziliśmy już Trzebinię, Proszowice, Nową Sarzynę, Gryfów Śląski, Twardogórę, Orzesze, Ustrzyki Dolne, Zagórz, Będzin, Błażową i Chełmek. Przed nami jeszcze wizja lokalna m.in. w Sosnowcu. Już w przyszłym tygodniu zaczynamy kolejny etap działań merytorycznych i kolejne wyjazdy do każdej z uczestniczących gmin na warsztaty diagnostyczne, podczas których wspólnie z uczestnikami będziemy opracowywać „Indywidualny plan konsultacji".

Są już wyniki rekrutacji

W wyniku rekrutacji i oceny wniosków do projektu zakwalifikowano 15 gmin. We wrześniu ogłoszony zostanie kolejny nabór dla samorządów, które nie zdecydowały się na aplikowanie w zakończonym konkursie.

Rekrutacja wydłużona do 17.06.2016

Informujemy, że termin składania wniosków o udział w projekcie „Szkoła świadomego planowania przestrzennego – partnerska współpraca samorządu, projektantów i środowisk społecznych w procesach planistycznych” został wydłużony do 17.06.2016 r. Gminy, które nie złożyły jeszcze wniosków zapraszamy do aplikowania i skorzystanie z przygotowanej oferty wparcia konsultacji społecznych w procesach planistycznych.

Rekrutacja rozpoczęta

Dziś (30.05.2016) wystartowała rekrutacja do projektu. Dokumentacja konkursowa dostępna jest w zakładce REKRUTACJA. Zapraszamy do składania wniosków i udziału w projekcie.

Prezentujemy założenia projektu!

Właśnie zakończyliśmy akcję informującą o naszym projekcie i oferowanym w jego ramach wsparciu. Przeprowadziliśmy spotkania informacyjne dla gmin z województwa opolskiego, dolnośląskiego, śląskiego, podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego. Bardzo dziękujemy przedstawicielom wszystkich gmin za obecność i zainteresowanie udziałem w projekcie

POWER dla Gmin!

POWER dla Gmin! – w kwietniu oficjalnie wystartował nowy projekt. Jego celem jest przygotowanie samorządów do aktywnego, włączającego lokalnych interesariuszy i interaktywnego procesu konsultowania dokumentów planistycznych. Uczestnicy projektu (25 gmin z województw: dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego) otrzymają kompleksowe wsparcie w konsultacjach jednego Miejskiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.

 

Powrót do góry
 
 
Lider projektu: Partnerzy projektu:
Wiedza Edukacja Rozwój Europejski Fundusz Społeczny DELTA PARTNER Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. D. Bieńkowska, C. Ulasiński, J. Szymańska P.A. Nova
 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij]